VDU menų centras

Naujienos

Kamerinis merginų choras VII-ajame Meno Festivalyje Prahoje

Kamerinis merginų choras VII-ajame Meno Festivalyje Prahoje

Jau tradicija tapęs VII-asis Tarptautinis Meno Festivalis (VII Art Festival) gegužės 21 – 22 d. visus sukvietė į Čekijos Respublikos sostinę Prahą. Tarp įvairių šalių meno kolektyvų buvo galima pamatyti ir Lietuvos Respublikos vėliavą. Šalį bei Vytauto Didžiojo universitetą (toliau VDU) šiame kasmetiniame festivalyje atstovavo VDU kamerinis merginų choras.

1988 m. prof. Viktoro Masevičiaus įkurtas kamerinis merginų choras, kuris nuo 1993 m. gyvuoja po VDU stogu, šiais metais ir vėl džiugina savo pasirodymais bei pasiekimais. Iš karto po gegužės viduryje Kaune vykusio XVII-ojo Moterų ir merginų chorų festivalio „Ave Maria“, VDU kamerinis merginų choras krovėsi lagaminus ir gegužės 21 – 22 d. išvyko į VII-ąjį Tarptautinį Meno Festivalį Prahoje. Dvi dienas trukusiame renginyje merginų choras demonstravo savo koncertinę programą. Centrinių Prahos aikščių bei skverų (Námesti Republiky ir Ovocnẏ Trh) scenose kolektyvas atliko įvairias dainas: V. Mažintaitės išplėtotą lietuvių liaudies dainą „Rūta Žalioji“, Rihards Dubra kūrinį „Laudate“, Juozo Tallat-Kelpšos harmonizuotą lietuvių liaudies dainą „Tris dienas“, William Byrd kūrinį „Memento Salutis Auctor“, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio harmonizuotą lietuvių liaudies dainą „Oj lekia, lekia gulbių pulkelis“ ir daugelį kitų kūrinių. Įvairios lietuvių liaudies dainos ir sutartinės paliko įspūdį ne tik čekams bei miesto svečiams, bet ir reginio dalyviams iš kitų šalių. Apskritai šiame festivalyje dalyvavo net devyni meno kolektyvai iš septynių skirtingų šalių: Balamando universiteto choras iš Libano, šokių grupė „Kolevka“ iš Serbijos, liaudies šokių grupė „Krakowiak“ iš Lenkijos, ansamblis „Prolet“ iš Bulgarijos, šokių grupė „Karmen“ iš Slovakijos, folkloro grupė „Dovje“ iš Slovėnijos, liaudies šokių grupė „Amatour Provincial Kielce“ iš Lenkijos, VDU kamerinis merginų choras bei liaudies šokių grupė „Vėjo malūnėlis“ iš Lietuvos.

VDU kamerinio merginų choro vadovas prof. Viktoras Masevičius džiaugėsi, jog choristės turėjo galimybę sudalyvauti šiame įspūdingame festivalyje, atlikti savo programą, susipažinti su kitų šalių meno kolektyvais ir aplankyti gražiausias Čekijos Respublikos sostinės vietas. Žydintis ir amžinai gyvas Prahos miestas dovanojo neišdildomus įspūdžius. O iš VII-ojo Tarptautinio Meno Festivalio kamerinis merginų choras grįžo rankose turėdamas du apdovanojimus: diplomą ir taurę už puikų pasirodymą.


 

ATGAL