VDU menų centras

CAPOEIRA

Capoeira yra Brazilų meno forma apimanti kovą, šokį, ritmą ir judėjimą. Tai dviejų žaidėjų dialogas – bendravimas per judesį. Judėjimo reikšmė gali turėti įvairių atspalvių.

Diskusijos dėl Capoeiros gimimo ir vystymosi vis dar aktuali istorikų tema, tačiau viena aišku - vergai iš Afrikos turėjo įpatingą vaidmenį kuriant šią meno formą. Plačiausiai paplitusi Capoeiros atsiradimo versija teigia, kad plantacijose vergai prisidengdami muzika ir šokiu mokydavosi kovos menų ir savigynos judesių. Didžioji dauguma Capoeiros stilių atsirado dvidešimtojo amžiaus pirmojoje pusėje iš dviejų pagrindinių šakų. Capoeira tapo legali tik 1932 metais Regional capoeiros tėvo, meistro Bimbos dėka. Bet čia tik istorijos pradžia..

Norint išties suprasti ir pajusti Capoeirą, turi ją pamatyti iš arti.

KOVA / ŽAIDIMAS

Capoeira, skirtingai nuo kitų kovos menų, tiksliau būtų vadinti žaidimu nei kova. Portugališkai tai būtų Jogo (žaidimas, port.). Jogo žaidžiamas dviejų capoeiristų, rato (Roda) sudaryto iš žmonių, kurie yra capoeiros žaidėjai ir stebėtojai, viduryje. Žaidimas pasižymi intensyvumu ir dinamika. Ginga (šokį primentis judesys) capoeiristams leidžia pastoviai judėti. Capoeiros žaidime atakuojama dažniau kojomis nei rankomis, taip pat praktikuojami įvairūs imtynių veiksmai. Taip pat capoeiroje nėra aktyvių blokų, žaidėjas tiesiog išvengia smūgio įvairių atsisitraukimo elementų dėka. Capoeira turi platų spektrą judesių, kurių pagalba žaidėjai bendrauja Rodoje, itin efektingai atrodo capoeiros akrobatika, vadinama Floreio(gėlė, port.). Geras capoeiros žaidėjas turi pažinti savo kūną ir jį visiškai kontroliuoti.

“Control your body or go home“ (Valdyk savo kūną arba keliauk namo), Ido Portal.

KONTAKTAI:

Vadovas Audrius Kiuberis, mob. tel.: 8 658 87125, el. p.: a.kiuberis@yahoo.com
 

 

 

ATGAL