VDU menų centras

JUDESIO TEATRAS

2008 m. balandį Akademinis judesio teatras (AJT) subūrė šokio ir teatro mylėtojus, norinčius iš arčiau susipažinti su šia šiuolaikinio meno sritimi. Be savaitinių šokio technikos, kompozicijos ir improvizacijos pamokų nariai skatinami stebėti šokio pastatymus, juos aptarinėti, domėtis šiuolaikinio šokio žanrais bei jų atstovais Lietuvoje ir pasaulyje. Čia nagrinėjama kūno ir judesio kalba, kuriami pastatymai, kurių idėjų autoriais tampa visi teatro nariai, ieškoma įdomių kūrinio atlikimo bei pristatymo principų, remiantis kiekvieno atlikėjo savita patirtimi bei stilistika. Daug dėmesio skiriama netradicinei šokio erdvei.

VEIKLA

Nuo įsteigimo pradžios VDU Akademinis judesio teatras kasmet pristato bent po vieną naują judesio, šokio spektaklį: „Geišos“ (2008 m.), „Dialectice Amoris“ (2009 m.), „Paltų istorijos“ (2010 m.), „Šešėlių spektaklis“ (2010 m.), „Migracijos/Imigracijos“ (2010 m.), Česlovo Milošo šimtmečio minėjimui skirtas spektaklis (2011 m.), „Atsisėsti negalima atsiremti“ (2012 m.). Spektakliai visada skirtingi, neretai stengiasi prisijaukinti netradicines ir nescenines erdves, nesvarbu, ar tai būtų uždaras ir betono pilkumos apsuptas rūkomasis kiemelis, apleista gamykla, sena, paslaptinga drabužinė, muziejus, įspraustas tarp keturių sienų, o gal po atviru dangumi.

Teatras - neatsiejama universiteto bendruomenės ir kultūrinių renginių dalis, todėl nuolat dalyvaujama įvairiuose universiteto organizuojamuose projektuose, spektakliuose, minėjimuose: Vidmanto Bartulio oratorija „Sutvėrimas“ (2009 m.), Kalėdinis spektaklis „Vilko Kalėdos“ (2009 m.), projektas „Kafkart. Tarpmedialūs susitikimai“ (2011 m.), Žavadienis Botanikos sode (2012 m.), tarptautiniame kultūros ir ekologijos festivalio „Grynparkas“ projekte „Gamtoje įguldyta“ (2013 m.).

Per trumpą, tačiau produktyvų kūrybinį gyvenimą kurti spektakliai parodyti ne tik VDU bendruomenei, bet teatro veikla žinoma ir už universiteto ribų. Geriausi to pavyzdžiai, Akademinio judesio teatro dalyvavimas renginyje „Menų pauzė“ (2010 m.), tarptautiniame šiuolaikinių menų festivalyje „Plartforma“ (2010 m.), „Dizaino savaitės Kaune“ atidaryme (2012 m.).

Teatras ne tik aktyvus kuriant spektaklius, tačiau nuolat dalyvauja įvairiuose šokio improvizacijų projektuose, fotosesijose. Pastaruoju metu ypač didelis dėmesys kreipiamas į šiuolaikinio šokio kaip meno formos, saviraiškos ir judesio technikos pažinimą, todėl periodiškai organizuojami seminarai su įvairiais mokytojais: Trigubas judesio seminaras - šiuolaikinis šokis, capoeira, tai-chi (2012 m.), paskaita ir praktinis šokio seminaras Kaune su Myron Howard Nadel (2013 m.), šiuolaikinio šokio technikos seminaras su Ines Cera (Italija/Belgija) (2013 m.).

VADOVAI:

Agnė Augulevičiūtė - Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto magistrantė, šiuo metu šokanti studijoje „M“ šiuolaikinį šokį. Baigė Kauno Saulės gimnaziją, kurioje pradėjo šokti modernųjį šokį. Vytauto didžiojo universitete įkūrė Akademinį Judesio Teatrą (AJT), kuriam šiuo metu vadovauja kartu su Mariumi Pinigiu. Šokdama Agnė jungia įvairias šokio technikas ir būdus (pvz.: joga, fizinis teatras, kontaktinė improvizacija), kuriuos sudaro tiek ramūs judesiai, tiek greitis ir ištvermė.

Marius Pinigis – VDU Politikos mokslų ir Diplomatijos fakulteto absolventas, Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjas. Savo kūrybinį kelią pradėjo Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijoje, kur įgijo sceninės teatrinės patirties. Kaip šokėjas Marius Pinigis atstovauja šiuolaikinį šokį, šoka ne tik šokio teatro „Aura“ spektakliuose, bet ir veda šiuolaikinio šokio pamokas VDU Akademiniame Judesio Teatre, dalyvauja tarptautiniuose šokio projektuose. Domisi fizinio teatro, puzzle-work (multiplikacijos), gaga, improvizacijų šokio technikomis.

KONTAKTAI

Vadovė Agnė Augulevičiūtė-Pinigienė, el. paštas: agne.auguleviciute@gmail.com
Vadovas Marius Pinigis, el. paštas: pukuveras@gmail.com

https://www.facebook.com/VDU.AJT.

 

Šiuo metu judesio teatro veikla yra laikinai sustabdyta.

ATGAL